Rezervasyon : 0252 617 01 11

Otel Dışı AktivitelerTÜPLÜ DALIŞ


Fethiye’nin en iyi duvar dalışı noktalarından birisidir. Her seviyede dalgıçın keyif alacağı güzellikleri sunar. Duvar başlangıcı 9 metreden başlayıp, 35 metreye uzanır. Dalışta duvarı sağınıza alırsanız duvar üzerinde çok iri orfoz, sinarit, müren ve barracuda sürülerine rastlamanız mümkün olacaktır.Akvaryum Koyu da her seviyede dalgıç için uygun bir dalış noktasıdır. Maksimum derinlik 10 metredir. Bu alan bir lagün gibidir ve bir çok turuncu süngere, kum balığına, grouper’a ve ahtapotlara ev sahipliği yapar. Kumlu ve kayalık dip kompozisyonu iyi bir görüş alanı sağlar.. Gece dalışı için de uygun olan bu bölgede bol bol fotoğraf çekme fırsatı bulabilirsiniz.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ


Ölüdeniz, Türkiye’de ve Dünya’da ender bulunacak güzellikteki yamaç paraşütü cennetlerinden birisidir. Konaklama alanları,eşsiz doğası, güneşi ve denizi her sene yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir.Amatör pilot eğitimlerini tamamlamış pilot adaylarına yönelik ileri uçuş teknikleri eğitimi ve profesyonel pilotlar için harika bir uçuş alanıdır. Babadağ’dan yapılan düz bir uçuş yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Tecrübeli pilotlar, yükselen hava akımlarını değerlendirerek saatler süren uçuşlar yapmak mümkündür.

YÜRÜYÜŞ


Sağlıklı bir yaşam sürmek, yöremizin doğal güzelliklerini (Flora ve fauna) ve kültürel değerlerini (Ören yerleri, köy mimari dokuları, el sanatları, yaşam biçimleri gibi) tanımak, birlikte yardımlaşarak ve paylaşarak yürümenin keyfine varmak, köklü dostluklar oluşturmak, yöredeki güzellikleri diğer insanlarla paylaşmak, yeni nesillere aktarmak, yörenin tanıtımına katkıda bulunmak, doğal zenginliklerimizi tanımak ve insanlığın bundan yararlanmasını sağlamak (Tıbbi, aromatik bitkiler gibi), kent ve kırsalda yaşayanları tanıştırmak ve yeni dostluklar oluşturmak ve yardımlaşmalarını sağlamak için mükemmel bir fırsat.

JEEP SAFARİ


Doğayla başbaşa dolu dolu bir gün eğlence ve adrenalin istiyorsanız tam size göre bir tur JEEP SAFARİ.Öncelikle sizleri hala buram buram tarih kokan Tlos a götürüyorlar.İçerisinde gezerken tur rehberler sizlere o tarihin en kahraman komutanı BELLEREOHENTES ile uçan at PEGASUS un CHİMERA adındaki canavara karşı kazandığı zaferin tasvir edildiği kaya mezarları hakkında verecek olduğu bilgiler eşliğinde sizleri alabalığı ile meşhur doğası ile eşsiz olan restorantlarda lezzetli bir öğle yemeği için davet ediyoruz.İkinci durak YAKAPARK doğal orman parkını ziyeret ederken köylü bayanların yaptığı gözlemelerden tadabilir,Alabalık çiftliğini ziyaret ederken soğuk soğuk akan suların fısıldadığı melodiler eşliğinde biraz da olsun dinlenebilirsiniz.

TEKNE TURU


Tekneler sabahleyin 11:00 ‘de hareket ederek keyifli bir başlarlar. Şahin ve İblis burunları aşılarak Gemile adasına ulaşılır. İsteyenler Gemile koyuna ve plajına da çıkabilir. Sonra da Ölüdeniz, Belceğiz plajı, Kıdrak plajı ve Kelebekler Vadisi’ne kadar gidilir. Yolculuğun bu tarafı, Göcek yönüne göre biraz daha dalgalıdır ve alışık olmayanları deniz tutabilir.Gemile Adası: Gemile koyu ve plajının hemen karşısındadır. Gemile Adası’nın eski adı Aya Nicola’ydı. Bizans ve erken hristiyanlık dönemine tarihlenen kiliselerin kalıntıları bulunmaktadır. Büyük kilisenin freskleri iyi durumdadır. Deniz kıyısında sarnıç kalıntıları da bulunmaktadır. En ilginç kalıntı ise iki kiliseyi birbirine bağlıyan tüneldir. 500 metrelik tünelin bazı kısımları yıkık durumda. Tünel içindeki merdivenlerin aralarında 17 durak var. Bunlar İsa’nın çarmıha gerilmeye götürülürken 17 defa dinlenmesini temsil etmektedir.

YUKARDA Kİ AKTİVİTELER SEYEHAT ACENTALARI TARAFINDAN DÜZENLENMEKTE OLUP HOTEL SORUMLULUĞUNDA DEĞİLDİR.